Hosch Hakkında

Hosch, yüksek hassasiyetli bant temizliği için torsiyon paket süspansiyonlu sıyırıcılar geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. Kurulduğu 1975 yılından bu yana Hosch şirketinin öncelikli amacı, müşterilerine verimli bant temizleme sistemleri sunmak ve böylece onların maliyetlerini düşürerek işlerindeki karlılıklarını artırmaktadır. Bu esnada faaliyetlerini bu zorlu göreve odaklayan Hosch dünya çapındaki pek çok endüstride tanınan bir ortağa dönüşmüştür.

Hosch Fördertechnik GmbH 'nin genel merkezi Recklinghausen Almanya'dadır. İdare ve üretim tesislerine ek olarak geniş bir yerleşim kompleksi, mühendislik, ar-ge ve yönetim bölümleri ile eğitim merkezi mevcuttur.

Hosch'un global satış ve hizmet ağı 100 ulusal ve uluslararası dağıtıcıyı içine alacak şekilde gelişmiştir. Böylelikle dünyanın neredeyse bütün ülkelerindeki Hosch müşterileri iyi eğitimli yerel profesyonellerden mükemmel bir hizmet almaktadır.

Carryback  

Geri taşınan malzeme, bantlı konveyör kullanan işletmeler için ciddi bir problemdir.

Konveyör bandın dönüş kısmına yapışan malzeme bant altında ve etrafında istenmeyen malzeme birikmesine, dolayısıyla gereksiz temizleme ve kaldırma maliyetine sebep olmaktadır. Bu durum tesisin işletme verimini azaltır ve çalışma şartlarını etkiler, tesisi, personeli ve ekipmanları tehlikeye atar. 

carryback1carryback2carryback3carryback4

Konveyör bant etkin bir şekilde temizlenmez ise yerde biriken malzeme;

  • Yüksek maliyetli malzeme kaybına
  • Konveyör bant kayma problemlerine
  • Bant ve ruloların erken aşınmasına
  • Gereksiz temizleme maliyetlerine
  • Emniyetsiz çalışma koşullarına sebep olmaktadır.

İşte bu noktada Hosch aşağıdaki dizayn prensipleriyle problemlere etkin çözümler sunmaktadır.

Spatula Prensibi

Değişik bant profilleri ile karşılaşıldığında etkili bant temizliği için temel gereklilik, bıçakların bantla sürekli temas halinde olmasıdır. Hosch dizayn prensipleri bu ihtiyacı karşılamak için kombine edilmiştir.

Bir boyacı spatulası gibi Hosch bıçakları bant hareket yönünün tersine meyilli olarak yerleştirilmişlerdir. Minimum uygulama baskısı ile bant yüzeyinden banda yapışan malzemenin azami miktarda sıyrılmasını sağlar. Spatula tekniği sayesinde banda minimum güç uygulanarak en yüksek sıyırma performansı elde edilir. Sıyırıcıdan bağımsız eksen hareketi bant profili ile tam uyum sağlar.

Resim 1Resim 2

 

Şok Emme Prensibi

Bağımsız olarak hareket eden, torsiyon paket süspansiyon sistemine sahip modüller, bant yüzeyindeki engellere temas ettiklerinde geri yatar. Böylece güvenli ve verimli bant temizliği sağlanmış olur.

Resim 3

Kendi Ekseni Etrafında Dönme Prensibi

Sıyırıcı modüllerinin eşsiz dizaynı olan kendi etrafında dönme özelliği sayesinde modüller, bant yüzeyinin kalınlığına/bant profillerine otomatik olarak kendiliğinden ayarlanabilirler, böylece bant ile sürekli temasta kalmaları sağlanır.

Yalnızca bu prensiplerin bir modül içerisinde kombine edilmesi, maximum bant temizleme verimini, banda yapışan, geriye taşınan, yere düşen malzemenin elimine edilmesini garanti eder.

Resim 4